Mata do cięcia Leniar A2 45x60 cm grubość 3 mm zielona/czarna dwustronna
dodaj do przechowalni
Opis
Mata do cięcia Leniar A2 45x60 cm
Mata do cięcia Leniar w formacie A2 to solidny podkład roboczy wykonany z trzywarstwowego, elastycznego tworzywa o grubości 3 mm. Chroni powierzchnię stołu przed uszkodzeniami podczas cięcia nożami, skalpelami i innymi narzędziami, a dzięki właściwościom samouzdrawiającym zachowuje estetyczny wygląd przez długi czas.
⭐ Najważniejsze zalety
- Samouzdrawiające tworzywo — nacięcia zaciskają się po cięciu, mata służy znacznie dłużej
- Zwiększa trwałość ostrzy — miękka powierzchnia nie tępi noży ani skalpeli
- Precyzja cięcia — dwustronna siatka co 1,0 cm ułatwia mierzenie i prowadzenie linii
- Dwustronna — zielona strona robocza i czarna strona odwrotna
- Format A2 (45×60 cm) — duża powierzchnia robocza na wymagające projekty
- Grubość 3 mm — skutecznie amortyzuje nacisk narzędzia i chroni blat
- Sprawdza się jako podkład do rysowania i pisania
✅ Opis produktu
Mata wykonana jest z trzywarstwowego tworzywa o grubości 3 mm, które łączy elastyczność z odpornością na przecięcia. Materiał posiada właściwości samouzdrawiające — drobne nacięcia pozostawione przez nóż czy skalpel zaciskają się, dzięki czemu mata nie traci swoich właściwości po wielokrotnym użyciu. Jednocześnie miękka struktura powierzchni zmniejsza zużycie ostrzy, co przekłada się na dłuższą żywotność narzędzi tnących.
Na obu stronach maty wydrukowana jest siatka z podziałką co 1,0 cm, która ułatwia precyzyjne odmierzanie i prowadzenie prostych cięć bez dodatkowych przyborów. Strona główna jest w kolorze zielonym, strona odwrotna — czarnym.
☑️ Zastosowanie
- Cięcie nożem introligatorskim, skalpelem, nożem do tapet i innymi narzędziami tnącymi
- Prace plastyczne, introligatorskie i modelarskie
- Rysowanie i pisanie jako miękki podkład ochronny
- Ochrona powierzchni biurka, stołu roboczego lub deski kreślarskiej
⚙️ Parametry techniczne
- Marka: Leniar
- Symbol: LENI-90197
- Format: A2
- Wymiary: 45×60 cm
- Grubość: 3 mm
- Liczba warstw: 3
- Kolor strony głównej: zielony
- Kolor strony odwrotnej: czarny
- Siatka: dwustronna, podziałka co 1,0 cm
- Materiał: elastyczne tworzywo samouzdrawiające
Dlaczego warto wybrać ten produkt?
Mata do cięcia Leniar A2 to praktyczne i trwałe rozwiązanie dla każdego, kto regularnie pracuje z nożem lub skalpelem. Samouzdrawiające tworzywo zapewnia długą żywotność maty, chroni blat przed uszkodzeniami i wydłuża trwałość ostrzy. Duży format A2 oraz dwustronna siatka milimetrowa sprawiają, że mata sprawdzi się zarówno w pracowni artystycznej, jak i przy codziennych pracach biurowych czy rękodzielniczych.